Районна газета

ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ В СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ЗАБЕЗПЕЧИТЬ ПРОДОВОЛЬЧУ БЕЗПЕКУ РЕГІОНУ

18 вересня на базі Недригайлівського ДПТНЗ «Недригайлівське ВПУ» та ТОВ «Агробізнес ТСК» відбувся міжнародний семінар «Високий товарний урожай картоплі – запорука економічної ефективності»

«Агропромисловий комплекс Сумщини нині динамічно розвивається. На виконання завдань та доручень Президента України сьогодні в області нарощуються виробничі потужності, щоб забезпечити продовольством не лише свій регіон, а й інші області України. Прикладом цього є ТОВ «Агробізнес ТСК», – наголосив заступник голови облдержадміністрації Сергій СЛИЗЬКИЙ під час відкриття міжнародного семінару.

Захід проведений за ініціативи німецької  компанії «Солана». Близько 170 представників з різних областей України, а також із-за кордону, зокрема Росії, Білорусі, Німеччини та Польщі побували на землях Недригайлівщини. Семінар розпочався з пленарної частини, де директор компанії «Солана Україна» Ігор Завадський ознайомив присутніх з діяльністю фірми, зокрема по селекціонуванню нових сортів картоплі.

Перед присутніми виступили представники компанії «Байєр», що спеціалізується по захисту рослин та  компанії «Грімме», яка виготовляє техніку для збирання овочів. Після офіційної частини делегація оглянула картопляні поля товариства «Агробізнес ТСК».

«Головним пріоритетним напрямком розвитку товариства "Агробізнес ТСК" є повне і ефективне використання земельних ресурсів та збільшення на цій основі обсягів виробництва продукції рослинницької галузі. Висока врожайність культур, які вирощуються в господарстві, досягнута за рахунок щорічного внесення мінеральних добрив та засобів захисту рослин, впровадження в виробництво високоефективних, енергозберігаючих технологій та високопродуктивного насіння»  -  зазначив очільник району Олексій Коренев під час огляду полів.

За словами генерального  директора ТОВ «Агробізнес ТСК» Геннадія Свірського в 2013 році  для забезпечення продовольчої безпеки  в господарстві посаджено картоплі на площі 260 га, посіяно капусти - 10 га, моркви - 10 га, столового буряка - 10 га. Урожайність капусти в минулому році склала 644 цнт/га, моркви – 926 цнт/га, столового буряка – 593 цнт/га. В цьому році закладено демонстраційні ділянки по вирощуванню сортів і гібридів перспективної селекції, а саме 17 гібридів соняшнику та по 20 сортів гібридів кукурудзи на зерно та картоплі. Вирощуються нові перспективні сорти картоплі, такі як Тоскана, Розара, Ароза, Сатіна, Секура, Міранда та чипсові сорти Верді, Опал.

Для зберігання овочів та картоплі в господарстві є картоплесховище місткістю 3 тис. тонн та  працює цех по сортуванню та очистці картоплі із застосуванням сучасного сортувального комплексу фірми “Грімме”.

Для напільного зберігання овочів введено в експлуатацію нове сучасне овочесховище, місткістю 10 тис. тонн та продовжується будівництво нових картоплесховищ. На полях підприємства діють 4 дощувальних агрегати  для вирощування овочів відкритого грунту виробництва США. Якщо в 2012 році загальна площа під поливом складала 198 га, то в 2013 році вона становить 470 га. На сьогоднішній день господарство має повністю оновлений машино-тракторний парк, переважно із комп'ютерним забезпеченням.            

На перспективу в господарстві планується ввести сучасну лінію по помивці, шліфовці, фасуванню та пакуванню картоплі і овочів для подальшої реалізації населенню в супермаркетах.  Будівництво цеху розпочато.