Районна газета

РОЗВИВАЄМО ІНФРАСТРУКТУРУ СЕЛА

Створення сучасних умов життя на селі в соціальному, культурному і духовному розумінні - найперше завдання для місцевої влади. Саме тому земельна, медична, освітня реформи, реформа соціального забезпечення мають працювати на підвищення якості життя селян.

"На виконання завдання Президента, щодо створення належних умов для розвитку сільських населених пунктів у Недригайлівському районі проводиться постійна робота, направлена на розвиток сільських територій та соціальної сфери села, підвищення рівня добробуту і якості життя мешканців сільських територій, розвиток інфраструктури в сільській місцевості" – зазначив тимчасово виконуючий обов’язки начальника управління агропромислового розвитку Недригайлівської райдержадміністрації Сергій ГУРЬКОВ, під час виступу на апаратній нараді при голові Недригайлівської райдержадміністрації.

Комплексний і збалансований розвиток сільських територій  це орієнтир для державної регіональної політики в Україні. Зростання доходів та якості життя на селі Президент України В.Янукович називає одним із базових пріоритетів державної політики. Цьому має слугувати збільшення орендної плати за використання землі великими підприємствами-орендарями.

Одне з найважливіших завдань Уряду, органів влади всіх рівнів - забезпечити створення нових робочих місць у сільській місцевості, залучення молодих спеціалістів до розбудови села, підтримка розвитку сільгосппідприємств, фермерства, в тому числі сімейного.

Розвиток агропромислового комплексу у Недригайлівському районі здійснюється відповідно до напрямів стратегії розвитку Сумської області на період до 2015 року «Нова Сумщина – 2015», Програми розвитку агропромислового комплексу району на період до 2015 року, якими передбачається розвиток рослинництва шляхом підвищення родючості землі та запровадження сучасних технологій, що сприятиме забезпеченню стабільності та ефективності використання земель сільськогосподарського призначення.

В рамках виконання цих Програм в 2012 році в районі введена в дію зрошувальна система для поливу овочів та картоплі. Реконструйовано  картоплесховище, введено в експлуатацію сучасне овочесховище місткістю 10 тис. тонн та цех по сортуванню і очистці картоплі та овочів. Проводиться будівництво нових овочесховищ в селі Діброва. В районі застосовуються передові методи обробітку ґрунту. Використовується глибокорозпушувач на рихленні ґрунту без обертання пласту. Придбана новітня картоплесаджалка. Чисельність працюючих в ТОВ «Агробізнес ТСК» збільшилася протягом минулого року збільшилася на 100 чоловік.

Водночас, проблеми сільських територій не обмежуються лише розвитком агропромислового комплексу. Село, у першу чергу - це середовище і спосіб життя людей, а вже потім - сфера виробництва.

Головним завданням у розвитку соціальної сфери села є укладення соціально-економічних угод. В 2012 році вони укладені в сумі 2,1 млн. грн., що становило 45 грн. на 1 га ріллі, виплачено у сумі 2,9 млн. грн., що становить 136,5% від запланованого. Кошти від угод були направлені на проведення реконструкції приміщення дитячого садка під сільський клуб та заміна вікон в селі Червона Слобода, завершення ремонту та перекриття даху в Комишанському СБК, проведено будівництво Архангело-Михайлівської Парафії Сумської Єпархії в с.Вільшана, ремонт школи та дитячого садка в селі Козельне, встановлено твердопаливний котел в Недригайлівському садку, організовано та проведено обласний дитячий фестиваль «Співаймо разом», проводилися будівельні роботи у Недригайлівському краєзнавчому музеї, завершено капітальний ремонт фасаду та даху будинку культури с.Іваниця, проведено ремонти ФАПів та придбано окремі медичні апарати.

В 2013 році угоди укладені в сумі 1,4 млн. грн., станом на 01.07.2013 року угоди виконано в сумі 879,3 тис. грн., що становить 63%. Кошти направлені на проведення мистецької премії ім.Кізенка, на реконструкцію пам’ятника Т.Г.Шевченку, проводиться поточний ремонт даху сільського клубу с.Кулішівка, проведено ремонт ФАПу с. Козельне, придбано медичне обладнання в сумі 26 тис. грн. для Недригайлівської районної лікарні. Частина коштів направлена на розвиток спорту.

Планується проведення ремонту даху  Будинку культури в с. Деркачівка та скверу по вул. Леніна в смт Недригайлів, ремонт фельдшерського пункту по Томашівській сільській раді, ремонт будинку культури та ФАПу в Рубанській сільській раді, відновлення вуличного освітлення у селі Великі Будки.

Позитивною умовою співпраці з інвесторами є збільшення виплати орендної плати в розмірі 5% від нормативної грошової оцінки землі по СТОВ «Дружба-Нова», ТОВ АФ «Фрунзе», ТОВ «Січ-Агро 2005», ТОВ «Довіра 2008», ТОВ «СК-Агро», по ПСП «Слобожанщина-Агро» - в розмірі 4 %, що значно підвищило доходи селян. В 2012 році нараховано орендної плати в сумі 28,1 млн. грн., що в 2 рази більше від 2011 року, враховуючи індексацію грошової оцінки землі, виплачено в сумі 27,5 млн. грн. або 98%. В 2013 році орендна плата становить 30,9 млн. грн., що на 10% більше чим у 2012 році, її уже виплачено в сумі 604 тис.грн.

В агропромисловому секторі району зростає середньомісячна заробітна плата. В 2012 році вона складала 2034 грн., що на 20,7% більше 2012 року.

В районі діє сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Ласуня» в смт Терни, яким в 2013 році закуплено 877 тонн молока.