Районна газета

До відома суб’єктів підприємницької діяльності та споживачів Недригайлівського району

ПРИПИС № 23 від 31.07.2013 року

Інспекції з питань захисту прав споживачів у Сумській області

«Про посилення контролю торгівлі продуктами харчування тваринного походження»

На виконання листа Першого віце-прем’єр-міністра України від 19.07.2013 року № 28589/1/1-13 до доручення Президента України від 12 липня 2013 року № 28589/0/1-13, щодо попередження розповсюдження захворювання свиней на африканську чуму,  з метою припинення порушень вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Сумській області був проведений моніторинг дотримання законодавства про захист прав споживачів при реалізації продуктів харчування тваринного походження на територіях ринків Сумської області.

В ході проведеного моніторингу було встановлено, що у багатьох випадках суб’єкти господарювання реалізують м'ясо та м’ясопродукти на відкритих прилавках, без використання спеціального холодильного обладнання, при температурі навколишнього середовища до + 30 С; без наявності ветеринарних довідок, виданих місцевими установами державної ветеринарної медицини, або висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку.

З метою усунення порушень прав споживачів, керуючись ст. 26 Закону України «Про захист прав споживачів», Положенням про Інспекцію з питань захисту прав споживачів у Сумській області від 29.11.2011 року,

ПРИПИСУЮ:

  1. 1.     Адміністраціям ринків забезпечити виконання вимог Правил торгівлі на ринках, враховуючи виявлені інспекцією порушення.
  2. 2.     Заборонити суб’єктам підприємницької діяльності, що здійснюють торгівлю на ринках, реалізацію товарів тваринного походження з порушенням діючих правил і санітарних норм.
  3. 3.     Вказаний припис довести до відома суб’єктів підприємницької діяльності та споживачів через засоби  масової інформації.

Контроль за виконанням припису покласти на заступника начальника інспекції Степаненко А.О.

 

Начальник  Інспекції з питань

захисту прав споживачів

у Сумській області                                                                    М.М. Коцупій