Районна газета

ЖОДНОГО ПОШТОВОГО ВІДДІЛЕННЯ ЗА ІНІЦІАТИВОЮ «УКРПОШТИ» ТЕПЕР ЗАКРИТО НЕ БУДЕ

Нещодавно  було підписано тристоронню Угоду про соціальне партнерство між Сумською дирекцією УДППЗ «Укрпошта», обласною державною адміністрацією та обласною радою. Головною метою цього документу є встановлення партнерських відносин та об’єднання зусиль, спрямованих на збереження і розвиток поштового зв’язку на Сумщині

На сьогоднішній день 292 відділення поштового зв’язку області із 425 наявних працюють збитково.  Пошта,  хоч і має статус державного підприємства, однак ніяких дотацій ні з державного, ні з місцевих бюджетів не отримує, надаючи населенню соціальні послуги на госпрозрахункових засадах. Аби подолати збитковість, поштовики повинні надавати більший обсяг послуг, ніж сьогодні, щоб отримані доходи перевищували виробничі витрати і щоб рівень зарплат самих працівників пошти хоча б зрівнявся з середнім по області (сьогодні він складає лише 1469,4 грн., тобто 43% від середньої зарплати в області – 2603 грн.).  

Отож, адміністрація та рада взяли на себе зобов’язання , що полягають у стимулюванні  установ, громадян і цілих громад, аби вони більш активно користувались послугами «Укрпошти».  Мова йде про збільшення кількості пенсіонерів, що отримують пенсії через пошту чи безпосередньо доставляються листоношами додому; забезпечення збільшення соцвиплат через пошту; збільшення рівня приймання комунальних платежів. Окрім цього, підвищення інформованості населення через ЗМІ позитивно відобразиться на економічних показниках дирекції збільшенням передплати районних та обласних видань.У свою чергу, пошта пообіцяла забезпечити високий рівень та якість обслуговування населення при наданні послуг в т.ч. соціальних та адміністративних з метою максимального задоволення потреб споживачів. Термін дії Угоди – до кінця 2017 року.

Говорячи про мету Угоди, голова ОДА Юрій Чмир підкреслив, що  сьогодні підприємства, особливо державні,  потребують реальної допомоги влади.  Отож і був розроблений документ,  обов’язковий для виконання як з боку пошти, так і таких суміжників, як приміром, органи Пенсійного Фонду чи Департаменту  соцзахисту населення на місцях. Хай пенсіонери і отримувачі соцвиплат  концентрують свою увагу саме на послугах поштового зв’язку.   Голова облради Геннадій Михайленко, підписуючи Угоду, підкреслив, що вона дає завдання територіальним громадам і керівникам на місцях  допомагати пошті і разом використовувати можливості кожного задля інтересів людей, яким пошта надає соцпослуги.

За словами депутата облради, керівника Сумської дирекції «Укрпошти» Володимира Криштопа,  такі ж Угоди будуть підписуватись головами РДА та керівниками райрад. Це для них буде своєрідною дорожньою картою – що і як треба робити у своєму районі. А Угоди з сільрадами поштовики підписали раніше. Тож фактично на поміч пошті на Сумщині вибудовується струнка вертикаль – обласна, районна та сільська влади.  І головне – чітко ставляться завдання.     

Ще В.Криштоп заявив: «Вказаним документом ми ставимо крапку в оптимізації поштової мережі Сумщини. Тепер жодного відділення за ініціативою «Укрпошти» закрито не буде.  Сьогодні пошта важлива перш за все для села. Коли у селі закривається  пошта,  воно починає гинути. Цього не можемо допустити ні ми, ні влада».  Отож, поштовики дуже розраховують на розуміння та дієву підтримку з боку місцевої влади та громад Сумщини!