Районна газета

СУМЩИНА НАЙКРАЩЕ РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ЗА ЕНЕРГОНОСІЇ

Ігор ЯГОВДИК: «Опалювальний сезон ми розпочали успішно. Тепер Уряд ставить перед нами нове завдання – забезпечити стале проходження опалювального періоду»

На колегії Мінрегіону, яка відбулася 31 жовтня в місті Черкаси, Міністр Геннадій ТЕМНИК відзначив, що Сумська область з початку року зменшила дебіторську заборгованість за енергоносії на 41%. Це – найкращий показник в Україні. А вчасні розрахунки за енергоносії є однією із найважливіших складових забезпечення сталого проходження опалювального сезону.

Під час виїзного засідання колегії Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України, на якому Сумщину представляли заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Ігор Яговдик і начальник управління ЖКГ облдержадміністрації Микола ВОЙТЕНКО,  було розглянуто ряд питань щодо роботи теплоенергетичної галузі в опалювальний період. Як зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Андрій Білоусов, завдання щодо підготовки і вчасного початку опалювального періоду, які ставилися керівництвом держави, виконано. На часі – стале проходження опалювального сезону, запобігання виникненню позаштатних ситуацій на об’єктах комунальної теплоенергетики і вчасна та в повному обсязі оплата за спожиті енергоносії.

Актуальним залишається також виконання розпорядження Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА щодо зменшення споживання природного газу протягом 2013-2014 років на 50%. В Україні з початку року на альтернативні види палива переведено 160 котелень і майже 700 капітально відремонтовано. Наполегливо працює в цьому напрямку і Сумська обласна державна адміністрація. Зокрема, на сьогодні із 768 котелень, що обслуговують бюджетну сферу, населення та інших споживачів Сумщини, на твердому паливі працює 405 котелень, що становить 52%. За рахунок коштів обласного бюджету в області цього року дообладнано твердопаливними котлами 6 котелень на об’єктах бюджетної сфери. Це дало економію бюджетних ресурсів до 600 тисяч гривень на рік.