Районна газета

ПРЕДСТАВНИКИ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН Є НЕВІД’ЄМНОЮ ЧАСТИНОЮ УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Україна в етнічному та релігійному вимірі має враховувати особливі соціокультурні потреби окремих груп своїх громадян. На шляху до євроінтеграції Україна проводить колосальну роботу щодо адаптації до загальноєвропейських норм національного законодавства,  у першу чергу - в сфері прав людини, органічною складовою якої є захист прав національних меншин. У зв’язку з цим, загальні демократичні принципи, ідеали гуманізму, терпимості мають набути всебічного поширення у суспільстві та підтримані органами державної влади на місцях.

 «З метою реалізації у регіоні завдань Президента України щодо забезпечення міжнаціональної злагоди, миру та порозуміння, захисту національних меншин від проявів дискримінації та дій, спрямованих на створення міжетнічної ворожнечі в Недригайлівському районі здійснюється постійний контроль щодо виконання законів, указів Президента України та рішень Уряду, спрямованих на підтримку діяльності, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин,» - зазначив на апаратній нараді голова Недригайлівської районної державної адміністрації Олексій КОРЕНЕВ.

За словами начальника відділу культури туризму, національностей і релігій Недригайлівської районної державної адміністрації Ніни Маслак на території нашого району проживають представники ромської національної меншини та сім´ї вірменської національності, які мають рівні громадянські, економічні, освітні, соціальні та культурні права. Більше того, за цей період вони стали громадянами України, забезпечені робочими місцями та мають власний бізнес. Відділ культури, туризму, національностей і релігій райдержадміністрації всіляко сприяє участі дітей національних меншин в культурно-масових заходах та їх навчанню в школах естетичного виховання Недригайлівського району.

В Україні нараховується ряд етапів становлення та розвитку законодавства про національні меншини: перший етап розпочався від проголошення Декларації прав національностей України (1 листопада 1991 р.) і тривав до прийняття Закону України "Про національні меншини в Україні" (25 червня 1992 р.); другий етап розпочався після прийняття Закону України "Про національні меншини в Україні" і завершився прийняттям Конституції України (28 червня 1996 р.); після прийняття Конституції України розпочався третій етап розвитку та становлення законодавства про національні меншини України.

«При забезпеченні реалізації завдань щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, позиція органів виконавчої влади району щодо представників національних меншин є такою, що вони є невід'ємною частиною українського суспільства,» - підвів підсумки очільник району О.І.Коренев.