Районна газета

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ЗАПРОВАДЖУЄ 26 ЛЮТОГО ДЕНЬ СПРОТИВУ ОКУПАЦІЇ КРИМУ ТА СЕВАСТОПОЛЯ

Президент Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ заявив про підписання указу про встановлення в Україні 26 лютого Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

Під час відкриття форуму Age of Crimea 2020 Глава держави нагадав, що цього дня, шість років тому у Сімферополі відбулось найбільше зібрання на підтримку цілісності та єдності України.

 

«Вшановуючи мужність та героїзм усіх учасників мітингу, сьогодні я підписую указ про День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Цей день буде відзначатися щорічно 26 лютого», – сказав Президент.

Володимир Зеленський також наголосив, що пріоритетними визначаються заходи щодо забезпечення незалежності й державного суверенітету, відновлення територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів України. Президент зазначив, що українська влада зробить усе, щоб над Кримом знову замайорів синьо-жовтий прапор.

«Тут українці на сто відсотків єдині. А отже, повернення Криму – це безспірна частина нашої національної ідеї», – переконаний Президент. Володимир Зеленський висловив упевненість, що настане день, коли Меджліс кримськотатарського народу повернеться до законної будівлі у Сімферополі. «Все це обов’язково буде. І в цьому зацікавлений весь світ. Бо повноцінне закінчення війни станеться на Донбасі. А в Криму настане повноцінний мир», – зазначив Володимир Зеленський.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа ДЖЕМІЛЄВ подякував Президенту за ініціативу щодо підписання указу. «Пане Президенте, я щиро дякую за ваш намір підписати указ, запропонований вам майже 150 народними депутатами практично зі всіх фракцій», – сказав Мустафа Джемілєв.

 Нагадаємо, 25 лютого шість років тому під будівлею кримської Верховної Ради відбувся проросійський мітинг, ініційований організацією «Кримський фронт» та «козацькими» організаціями. Учасники акції вигукували проросійські гасла та вимагали відокремлення від України шляхом проведення референдуму. Перед мітингувальниками виступив голова Верховної Ради АРК Володимир Константинов, який оголосив про проведення 26 лютого позачергової сесії. У ЗМІ з'явилася інформація про те, що на сесію може бути винесено питання про вихід Криму зі складу України.

26 лютого під стінами Верховної Ради АРК паралельно відбулися 2 акції: проукраїнський мітинг, організований Меджлісом кримськотатарського народу, котрий зібрав до 10 тисяч учасників, та проросійський чисельністю близько 700 осіб, ініціатором якого стала партія «Руська єдність». Через незадовільні заходи безпеки, вжиті правоохоронцями, між проукраїнськими та проросійськими учасниками мітингів сталися сутички, у результаті чого загинули 2 людини. Проросійський мітинг був відтіснений до внутрішнього двору кримської Верховної Ради, а призначена днем раніше сесія парламенту була скасована.

27 лютого озброєні російські спецпризначенці захопили будівлю Верховної ради АРК.