Районна газета

ІНТЕРАКТИВНА ПІДЛОГА, КРАЩІ КОМП’ЮТЕРНІ ПРОГРАМИ ТА ІГРАШКИ ДЛЯ РОЗВИТКУ, – МОН ОНОВИЛО ПЕРЕЛІК ЗАСОБІВ КОРЕКЦІЇ У ІНКЛЮЗІЇ

Більше дидактичних матеріалів, комп’ютерні логопедичні тренажери та спеціальні іграшки – діти з особливими освітніми потребами матимуть доступ до більшої кількості корекційних засобів

«Сьогодні ми вже нарешті можемо побачити ті результати, які дає інклюзивна освіта. Суспільство стає більш толерантним, а діти з особливими освітніми потребами краще соціалізуються, навчаючись зі своїми однолітками у звичайних школах. Ми щодня напрацьовуємо велику кількість змін та вдосконалюємо інклюзію. І однією з таких змін стало осучаснення переліку корекційних засобів. Завдяки цьому діти зможуть покращувати свої знання, емоційне здоров'я у найбільш комфортній для них формі», – розповіла Міністр освіти і науки Ганна НОВОСАД.

Нововведення осучаснили список засобів корекції для психофізичного розвитку дітей, що навчаються в інклюзивних та спеціальних класах шкіл, і цей список є універсальним для застосування у всіх закладах освіти.

Так, вчителі матимуть для роботи інтерактивну підлогу, комп’ютерний слухо-мовленнєвий комплекс, різноманітні комп'ютерні програми тощо.

Окрім цього, також розширено і дидактичні матеріали для розвитку дітей раннього віку, спеціальних логопедичних іграшок, настільних ігор, приладдя для малювання та інше.

Для дітей, що мають складнощі з мовленням, оновили засоби альтернативної комунікації. Насамперед, це діти з розладами аутистичного спектру.

Важливо зазначити, що відтепер ресурсні кімнати шкіл буде поділено на дві зони – навчально-пізнавальну та ігрову. Їх відокремлять стаціонарною або мобільною перегородкою.

Зокрема, у першій зоні діти з особливими потребами будуть навчатися у групах або індивідуально, а у другій буде простір, де діти зможуть покращувати свій психоемоційний стан, знижувати тривожність та нервове збудження.

Нагадуємо, що нещодавно МОН підготувало серію відеороз’яснень з інклюзивної освіти для батьків.

За матеріалами Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/interaktivna-pidloga-krashchi-kompyuterni-programi-ta-igrashki-dlya-rozvitku-mon-onovilo-perelik-zasobiv-korekciyi-u-inklyuziyi