Районна газета

ПРОГРАМА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ДОЗВОЛЯЄ ПОЛІПШИТИ ЖИТЛОВІ УМОВИ ГРОМАДЯН

З метою збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва на селі та на виконання Указу Президента України від 27 квітня 1998 року №222 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» на території Сумської області, в тому числі в нашому районі, діє програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім». Розробником і виконавцем програми «Власний дім» є Сумське обласне комунальне підприємство «Фонд інвестування об'єктів соціальної сфери та промисловості».

«Основною метою програми є збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва, забезпечення його доступності для громадян району, які потребують поліпшення житлових умов з залученням для цього різних джерел фінансування,» - зазначив Олександр Макаренко, старший менеджер СОКП «Фонд інвестування» в Недригайлівському та Липоводолинському районах на апаратній нараді в райдержадміністрації.

Фінансування програми здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів СОКП «Фонду інвестування» та інших надходжень, що не суперечать законодавству України. Кредит по цільовій програмі «Власний дім» надається жителям сільської місцевості строком до 20 років, а молодим сім'ям до 30 років з сплатою 8,9% річних, які нараховуються на залишок кредиту.

Основними напрямками кредитування населення є: закінчення чи нове будівництво індивідуальних житлових будинків та господарських будівель; купівля житла в сільській місцевості; газифікація садиб та встановлення електроопалення; реконструкція, ремонтні роботи, заходи з енергозбереження та будівництво інженерних мереж.

За роки впровадження програми «Власний дім» в Недригайлівському районі покращили свої житлові умови 221 сім'я, яким було надано 1 млн. 872 тис. гривень. Введено в експлуатацію 40 житлових будинків загальною площею 2984 м2, газифіковано 388 садиб та побудовано понад 23 км підвідних та вуличних газопроводів.

У 2013 році було укладено кредитні угоди з десятьма позичальниками Недригайлівського району на загальну суму 200 тис. гривень. З них фактично профінансовано за минулий рік чотири договори на суму 125 тис. гривень, в тому числі: добудова житла 50 тис. грн., ремонтні роботи 75 тис. грн. А шість кредитних угод на суму 75 тис. гривень залишилися непроплаченими на рахунках обласного казначейства, в тому числі п'ятьом позичальникам в сумі 25 тис. гривень на будівництво вуличних водогонів, роботи по яких були фактично виконані в кінці літа минулого року.

У 2013 році по кількості позичальників та сумі наданих їм кредитів в порівнянні з іншими районами Сумської області, Недригайлівський район посідає 7-е місце.

В минулому році за фінансової підтримки фонду по району було введено в експлуатацію 4 об'єкти загальною площею 145 м2 , проведено ремонтні роботи та заходи з енергозбереження в 2 будинках. З такими показниками наш район займає 1 та 3 позиції на обласному рівні.

На фінансування програми «Власний дім» за рахунок коштів районного бюджету у 2013 році було передбачено 30 тис. гривень, але ці кошти не було перераховано. У поточному році у районному бюджеті на фінансування програми передбачено 55 тис. гривень.

«На жаль, через недофінансування програми з бюджетів всіх рівнів, в тому числі і з районного, наш фонд не в змозі забезпечити усіх бажаючих отримати кредити по програмі «Власний дім», а їх з кожним роком стає більше, що свідчить про доступність, актуальність та популярність цієї програми серед сільського населення,» - зазначив Олександр Дмитрович.