Районна газета

СВОЄЧАСНА ДІАГНОСТИКА ОНКОЛОГІЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ – ОСНОВА УСПІШНОГО ЛІКУВАННЯ

Питання онкологічної патології лишається  актуальним як для жителів України так і нашого району. Своєчасно виявлене захворювання на ранній стадії, зокрема, онкологічне,  перестає бути вироком і за сучасних медичних технологій  може бути успішно вилікуване.

«Профілактика захворювань, через розвиток сімейної медицини та посилення первинної ланки медичної допомоги – один з пріоритетів реформи медичного обслуговування, проголошеної Президентом України у Програмі економічних реформ,» – зазначив Олексій КОРЕНЕВ, голова райдержадміністрації на апаратній нараді.  

Для забезпечення реалізації державної політики в сфері охорони здоров'я та надання якісної медико-соціальної допомоги онкологічним хворим рішенням районної ради від 23.08.2011 року було затверджено «Районну програму боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року». Метою даної програми є створення умов для підвищення ефективності здійснення заходів з профілактики онкологічних захворювань, а саме: раннього виявлення злоякісних новоутворень; зниження рівня смертності та інвалідності від злоякісних новоутворень; збільшення тривалості та поліпшення якості життя онкологічних хворих.

За словами головного лікаря Недригайлівської ЦРЛ Ігоря ПОНОМАРЕНКА, за 2013 рік серед жителів нашого району виявлено 110 хворих з вперше в житті встановленим онкодіагнозом. (В 2012 році -  121 хворий). Аналізуючи стан надання онкологічної допомоги населенню Недригайлівського району за 2013 рік, слід відмітити збільшення рівня онкозахворюваності населення (471,3 випадки на 100 тис. населення, проти обласного показника - 414,1). На диспансерному обліку з приводу онкологічної захворюваності в районі знаходиться 793 особи. Високий рівень онкозахворюваності в деякій мірі обумовлений значною питомою вагою старших вікових груп в структурі населення району.

З метою вчасного виявлення онкозахворювань в районі проводяться обов'язкові профілактичні огляди населення та диспансерний нагляд за хворими з передпухлинною патологією в амбулаторно-поліклінічних закладах району. Для забезпечення проведення флюорографічних оглядів населення в районі працює пересувна флюорографічна установка.

Ще однією умовою ефективного виявлення захворювань на ранній стадії є технічне обладнання мережі закладів охорони здоров’я. В області оновлено лікувально-діагностичну базу вторинного рівня (придбане дороговартісне обладнання: комп’ютерні томографи, мамографи, рентгенодіагностична та ендоскопічна апаратура), здійснено капітальний ремонт операційного блоку обласного онкодиспансеру, придбане новітнє лікувальне обладнання. В Недригайлівській ЦРЛ для обстеження хворих придбаний діагностичний комплекс «Кардіо+» та фіброгастродуоденоскоп біопсійний «Ломо».