Районна газета

Новації Закону № 466: зміни у податковому законодавстві для платників єдиного податку

Роменське управління Головного управління ДПС у Сумській області інформує про зміни для платників єдиного податку, передбачені Законом України від 16.01.2020 № 466-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», а саме:

зменшується з 15-ти до 10-ти днів строк, до закінчення якого платник єдиного податку третьої групи зі ставкою 5% може подати заяву про зміну ставки цього податку на 3% + 20% ПДВ;

обмежується поширення пільги у вигляді земельного податку на платників єдиного податку 1-3 груп при наданні нерухомого майна в оренду;

встановлюється, що анулювання реєстрації єдиного податку можливе у разі наявності податкового боргу, який перевищує 1020 гривень.

Роменське управління ГУ ДПС у Сумській області

 

Податковий борг до 1020 гривень: податкова вимога не надсилається

Роменське управління Головного управління ДПС у Сумській області нагадує, відповідно до  ст. 59 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає  йому податкову вимогу.

Податковий борг – це  сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені  (пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Податкова вимога не надсилається, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  На сьогодні ця сума становить 1020 гривень.

Звертаємо увагу  боржників, які мають борг до 1020 гривень, що у разі несплати його, борг буде накопичуватися за рахунок штрафних санкцій, які нараховуються на заборговану суму.

Тому, шановні платники податків,  піклуйтеся про своєчасну сплату податків.

 Перевірити інформацію про наявність чи відсутність податкового боргу платник може в Електронному кабінеті платника зайшовши в меню «Стан розрахунків з бюджетом» або на вебпорталі ДПС України в розділі «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».

 Роменське управління ГУ ДПС у Сумській області

 

Коли і як запрацює механізм «КЕШБЕКУ»

Роменське управління Головного управління ДПС у Сумській області нагадує, що з 01 січня 2021 року  відповідно до  Закону України від 20.09.2019 року №128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» для споживачів передбачається запровадження механізму компенсації споживачу коштів, сплачених за придбаний товар (послугу), якщо такому споживачу було надано розрахунковий документ, інформація щодо якого відсутня в базах даних ДПС (далі – механізм «Кешбек»).

Механізм «Кешбек» запроваджується, в першу чергу, для боротьби з «нефіскальними» чеками, коли окремими несумлінними платниками споживачам надаються чеки, які не є фіскальними, проте на вигляд схожі на фіскальні чеки.

Процедура повернення коштів «кешбек» така:

– купуючи товар на суму, яка перевищує 850 гривень, перевіряється чек на сайті;

– якщо його там не має,  подаєте скаргу на сайт ДПС в Електронному кабінеті;

– у разі підтвердження порушення порядку проведення готівкових розрахунків, продавця оштрафують, а покупець матиме можливість отримати з бюджету як компенсацію 100 відсотків вартості придбаного товару, який йому було реалізовано з порушенням вимог чинного законодавства, при цьому товар залишається у покупця.

Для подання скарги про недійсний фіскальний чек заявник має обов’язково ідентифікувати себе через електронний кабінет.

Оскаржувати чек можна за умови загальної покупки на суму понад 850 гривень.

 

Роменське управління ГУ ДПС у Сумській області

Закон України № 466: зміни у частині справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин

Роменське управління Головного управління ДПС у Сумській області інформує, що Законом України від 16 січня 2020 року №466-XI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), а саме: у справлянні рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Рентна плата).

Так, з 23.05.2020 набрали чинності зміни, внесені Законом № 466, зокрема, у частині зміни критеріїв застосування ставок Рентної плати (п. 252.20 ст. 252 ПКУ), а також коригуючих коефіцієнтів до них та їх розміру (п. 252.22 ст. 252 ПКУ).

Зважаючи на те, що базовим звітним періодом для Рентної плати є календарний квартал, то декларування податкових зобов’язань з Рентної плати за II квартал 2020 року слід здійснювати шляхом складання окремих додатків до Податкової декларації з рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719 із змінами, у яких сума податкових зобов’язань з Рентної плати за кожним відповідним видом товарної продукції обчислюється:

► за період з 01.04.2020 по 22.05.2020 – за обсяг товарної продукції видобутої за такий період із застосуванням ставок Рентної плати та коефіцієнтів до них, що діяли до набрання чинності Законом № 466;

► за період з 23.05.2020 по 30.06.2020 – за обсяг товарної продукції видобутої за такий період із застосуванням ставок Рентної плати та коефіцієнтів до них, що визначені Законом № 466.

Звертаємо увагу, що умовою для застосування коефіцієнта у разі видобування запасів корисних копалин ділянки надр із дотримання кондицій мінеральної сировини ділянки надр, затверджених державною експертизою на підставі звітів з геологічного вивчення за рахунок власних коштів, встановлено виконання платником Рентної плати такої експертизи не раніше ніж за 5 років, а також змінено розмір такого коефіцієнта з 0,7 до 0,95.

Роменське управління ГУ ДПС у Сумській області

 

До якого контролюючого органу необхідно звертатись фізичній особі для проведення звірки даних з транспортного податку?

Роменське управління Головного управління ДПС у Сумській області повідомляє, що відповідно до п.п. 267.6.10 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фізичні особи – платники транспортного податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

а) об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника транспортного податку (далі – податок);

б) розміру ставки податку;

в) нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема, документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Додатково повідомляємо, що фізичні особи – нерезиденти у порядку, визначеному п. 267.6 ст. 267 ПКУ, звертаються за проведенням звірки даних до контролюючих органів за місцем реєстрації об’єктів оподаткування.

Роменське управління ГУ ДПС у Сумській області

 

More Articles...

  1. Закон України № 466: ставки рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України змінено
  2. Суб’єкт господарювання, який утримує вартість палива, використаного у неробочі часи з працівників, є платником акцизного податку з реалізації пального
  3. Увага , “гаряча лінія! ”
  4. ТЕРМІНОВЕ ОГОЛОШЕННЯ!
  5. Робота без гарантій та майбутнє без пенсії – це отримана зарплата «в конвертах»
  6. Відповідальність за ведення підприємницької діяльності без державної реєстрації
  7. Новації Закону № 466: борг у "єдинника" понад 1 020 грн — платник зобов’язаний перейти на загальну систему оподаткування
  8. Як заповнювати декларацію з плати за землю
  9. Закон №466 є малою податковою реформою, оскільки вносить суттєві зміни практично в усі розділи Податкового кодексу України
  10. До уваги громадян, які не виконали свій обов’язок щодо декларування доходів, отриманих у 2019 році