Районна газета

НА НЕДРИГАЙЛІВЩИНІ ВШАНУВАЛИ ПАМЯТЬ ПРО БЕЗСМЕРТНИЙ ПОДВИГ ВОЇНІВ-ВИЗВОЛИТЕЛІВ

28 жовтня - знаменна дата в історії України і в житті кожного з нас - 69-а річниця з дня визволення України від німецько-фашистських загарбників. З метою вшанування пам'яті про тих, хто поклав своє життя на захист Батьківщини у парку Слави та Скорботи у Недригайлові було проведено мітинг, у якому взяли участь керівництво району та жителі Недригайлова.

"69 років тому, завдяки героїчним зусиллям наших батьків та дідів з української землі було вигнано останнього фашистського загарбника. Нашому народу війна завдала чимало горя, болю і непоправних втрат. Завдяки мужності й героїзму захисників Вітчизни країну не лише відстояли в смертельній боротьбі, а й відбудували, відродили з руїн та попелу, " – зазначив Недригайлівський селищний голова Ігор ОСТАПЧУК.

Голова райдержадміністрації Олексій Коренев та голова районної ради Олександр Кушніренко поклали корзину квітів до Вічного вогню.

Ігор Вікторвич наголосив, що нині держава приділяє значну увагу ветеранам, створює всі умови для того, щоб  вони не залишалися наодинці зі своїми проблемами, а почувалися впевнено і комфортно. Цього від нас вимагає Президент України Віктор Янукович, до цього спонукає святий обов’язок вдячних нащадків.

До привітань приєднався Почесний громадянин селища Недригайлів, ветеран Великої Вітчизняної війни Микола Демченко, який розповів про тяжкі роки війни та побажав присутнім мирного неба над головою, міцного здоров’я, любові, благополуччя та злагоди в родинах. Вчитель історії Недригайлівської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Оксана Коваленко зазначила, що битва за Україну стала центральною в боротьбі з нацизмом. Ціною величезних людських втрат радянські війська звільняли українські землі. Перші населені пункти України в східному Донбасі були звільнені в грудні 1942 р., а повне звільнення від ворога відбулося лише 28 жовтня 1944 року. Більше 6 млн. українців загинули у Великій Вітчизняній війні, 2,4 млн.  було вивезено на примусову працю до Німеччини. Втрати України становлять 40–44% загальних втрат СРСР. Пам'ять про ті буремні роки, коли здригалася рідна земля, горіли села, гинули тисячі мирних жителів, назавжди залишиться в наших серцях.

По закінченню мітингу відбулося покладання квітів до меморіального комплексу загиблим воїнам та пам’ятного знаку закатованим в роки Великої Вітчизняної війни в урочищі Торкмишівка.