Районна газета

УСЕ ПРО МОБІЛЬНИЙ ЗАСТОСУНОК «ДІЙ ВДОМА». ЧАСТИНА 3

Що включає повідомлення, яке надсилає застосунок до Національної поліції? Як діє Національна поліція у разі порушення режиму самоізоляції? Як завершити самоізоляцію? Відповіді на ці та інші запитання щодо мобільного застосунку «Дій вдома» знайдете нижче

Що включає повідомлення, яке надсилає застосунок до Національної поліції?

Прізвище, ім‘я та по батькові, адресу проходження самоізоляції та номер телефону.

Важливо: Неуспішна верифікація — єдина умова, за якої дані про дії користувача передаються до Національної поліції.

Як діє Національна поліція у разі порушення режиму самоізоляції?

Представники Національної поліції перевіряють дотримання самоізоляції візитом представників до місця проходження особою самоізоляції, можуть попередньо здійснити контрольний дзвінок.

У випадку підтвердження порушення самоізоляції представниками Національної поліції буде вжито заходів щодо притягнення порушника до відповідальності згідно з чинним законодавством, зокрема:

- Адміністративна відповідальність: Стаття 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення правил щодо карантину людей» тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч (17 000 - 34 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч (34 000-170 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- Кримінальна відповідальність: Стаття 325 Кримінального кодексу України «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням» карається штрафом від тисячі до трьох тисяч (17 000 – 51 000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням чи позбавленням волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Як завершити самоізоляцію?

Після завершення 14-денної самоізоляції, у застосунку стає активною кнопка «Вийти» та користувач може вийти з застосунку та за бажанням видалити його.

Що робити якщо моя картка з українським номером телефону залишилась в Україні?

Якщо на момент перетину кордону особа, яка планує проходити самоізоляцію з «Дій Вдома», має в телефоні лише іноземний номер телефону, особа має показати працівнику у своєму телефоні, що наразі встановлена закордонна sim-карта (у налаштуваннях телефону), після чого показати екран свого телефону із застосунком «Дій Вдома», з екраном «Вхід», де здійснюється введення номеру телефону для реєстрації в режимі самоізоляції.

Потім особа має надати свій номер телефону українського мобільного оператора, який буде активним наступні 14 днів та буде пізніше використаний для авторизації у застосунку «Дій Вдома», та адресу самоізоляції для фіксації в інформаційній системі Державної прикордонної служби.

Якщо особа бажає проходити самоізоляцію вдома, вона зобов‘язується увімкнути вказаний на кордоні український номер телефону, авторизуватись з ним у застосунку «Дій Вдома» та підтвердити надану адресу місця самоізоляції за допомогою геолокації не пізніше 24 годин після перетину.

Якщо особа не активує застосунок за вказаним на кордоні українським номером телефону, верифікація вважається неуспішною, застосунок автоматично формує та надсилає повідомлення про неуспішну верифікацію до Національної поліції.

Нагадуємо, якщо особа не надасть представнику Державної прикордонної служби екран застосунку на перевірку, вона має бути передана на госпіталізацію до обсерватора (ізолятора).

Якщо у вас виникають будь-які питання щодо роботи застосунку або складнощів ви можете звернутися за допомогою чат-ботів до служби підтримки застосунку: http://chat.diia.gov.ua

Залишайтеся вдома та будьте здорові!

Інструкція ДІЙ ВДОМА.pdf