Районна газета

ЗАДЛЯ ПРОТИДІЇ ПОШИРЕННЮ COVID-19 В УКРАЇНІ ЗАПУЩЕНО МОБІЛЬНИЙ ЗАСТОСУНОК «ДІЙ ВДОМА»

Застосунок призначений для контакту з особою та контролю за дотриманням обов’язкової самоізоляції на час карантину. В основі — зарубіжний досвід країн, які використовують цифрові інструменти для забезпечення безпеки громадян в період пандемії. Застосунок надає переваги на час самоізоляції, але його встановлення є добровільним

Надаємо роз’яснення, як працює застосунок «Дій вдома» і як ним користуватися. Інформаційно-роз’яснювальний матеріал умовно поділено на 3 частини.

Згідно із законодавством, особи, які перетинають державний кордон України, можуть обрати один з двох варіантів контролю за станом здоров’я:  

1. Госпіталізація до спеціалізованих обсерваторів (ізоляторів).

2. 14-денна самоізоляція за місцем проживанням для осіб, які погодились проходити її з використанням застосунку «Дій вдома».

 

У Частині 1 розглянемо функціонал застосунку «Дій вдома»:

Підтвердження місця проходження самоізоляції з визначенням геолокації.

Фотопідтвердження перебування за місцем проходження самоізоляції.

Екстрений виклик на гарячу лінію МОЗ України.

Запланований функціонал для моніторингу розвитку симптомів.

Контроль дотримання самоізоляції з «Дій Вдома» відбувається за допомогою регулярних повідомлень у застосунку в довільні проміжки часу протягом дня та перевірки відповідності фотографії обличчя особи еталонній фотографії, зробленій під час встановлення мобільного застосунку, та геолокації мобільного телефону в момент фотографування. У разі отримання повідомлення громадянину необхідно протягом 15 хвилин за допомогою застосунку зробити фото свого обличчя на фоні навколишнього середовища, тому варто тримати свій смартфон завжди поруч. Повідомлення у нічний час турбувати не будуть.

Якщо особа обирає самоізоляцію з «Дій вдома», вона має підтвердити це рішення під час проходження паспортного контролю – спочатку сказавши свій номер телефону та адресу місця самоізоляції, після чого показавши відповідний екран застосунку працівнику Державної прикордонної служби.

Для вашої зручності рекомендуємо завантажити та авторизуватись у застосунку до прибуття на кордон.

Важливо: «Дій Вдома» можливо встановити лише на українські номери телефону (+380).

Як авторизуватись у застосунку?

Необхідно встановити застосунок, відсканувавши QR-код на інформаційних плакатах у зонах проходження паспортного контролю, або знайти Дій вдома за допомогою пошуку в AppStore або PlayMarket.

Після встановлення, відкрийте застосунок. Для початку роботи із застосунком «Дій Вдома» необхідно ввести український номер мобільного телефону, який буде активним наступні 14 днів.

На номер надійде смс з кодом, який необхідно внести для реєстрації у застосунку.

Дозволити застосунку надсилати push-повідомлення (за допомогою перемикача, який знаходиться зліва від поля введення номеру телефону).

Далі користувачу необхідно заповнити дані про локацію місця ізоляції, тобто потрібно вказувати локацію місця проживання, а не поточного місцезнаходження.

Після заповнення даних про місце проходження самоізоляції, у застосунку з’явиться вікно «Ви вже за адресою самоізоляції або обсервації?». Саме це вікно вам буде потрібно показати представнику Державної прикордонної служби. Підтверджувати прибуття за адресою самоізоляції та надсилати еталонне фото потрібно лише після прибуття до місця ізоляції, адже в момент надсилання еталонного фото також фіксується ваша геолокація. Вона має співпадати з тою, що ви зазначили під час авторизації у застосунку.

За матеріалами Кабінету Міністрів України