Районна газета

НСЗУ ПЛАТИТИМЕ ЛІКАРНЯМ ЗА ЛІКУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ З COVID-19

Кабінет Міністрів прийняв відповідну постанову, якою затвердив в рамках Програми медичних гарантій окремі пакети з надання медичних послуг пацієнтам з підозрою або встановленою коронавірусною хворобою (COVID-19)

Пакети передбачають надання послуг із тестування, екстреної та стаціонарної медичної допомоги. Національна служба здоров’я України, як єдиний закупівельник медичних послуг, укладе договори з закладами охорони здоров’я та платитиме їм за наданням допомоги таким пацієнтам. Загалом, на це додатково виділено  понад 15 млрд грн.

Пакети медичних послуг передбачатимуть:оплату за роботу мобільної бригади.Йдеться про оплату роботи мобільних бригад, які проводять забір аналізів вдома у пацієнтів і наразі працюють на базі поліклінік, ЦПМСД або інших закладів охорони здоров’я. У тариф включено в тому числі додаткові виплати членам мобільних бригад у розмірі до 300%. В умовах фінансування зокрема є те, що одна бригада має зробити мінімум 150 заборів матеріалів на місяць.

Також оплату екстреної медичної допомоги. Йдеться про оплату медичної допомоги, що надається  центрами ЕМД, у зв’язку із  збільшенням навантаження на бригади ЕМД. Оплата центрам ЕМД визначатиметься на основі кількості підтверджених випадків коронавірусною хвороби (COVID-19) та з урахуванням збільшеного навантаження через виїзди на підозри на COVID-19. У тариф включено в тому числі додаткові виплати членам спеціальних бригад ЕМД у розмірі до 300%.

Також це стосується і оплати за cтаціонарну медичну допомогу.
Оплата буде здійснюватися тільки в ті заклади, які визначені для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом. Також ці заклади обов'язково мають відповідати умовам надання послуг - зокрема мати апарати ШВЛ, команди лікарів, в тому числі анестезіологів, тощо.

Тариф на оплату цих послуг включає фінансове забезпечення: здійснення додаткових доплат (винагород) працівникам закладів охорони здоров’я, які задіяні до лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою (COVID-19) у розмірі до 300%; надання медичної допомоги при коронавірусній хворобі (COVID-19) всіх ступенів важкості згідно з протоколом «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», затвердженим Міністерством охорони здоровʼя; доступності усіх необхідних лікарських засобів та медичних виробів для пацієнтів.

Засоби індивідуального захисту, а також частина лікарських засобів закуповуються за централізованими програмами МОЗ.

Розробка пакетів медичних послуг на надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою (COVID-19) стала можливою завдяки співпраці та підтримці з боку Міністерства охорони здоров’я та Міністерства фінансів України.

Заклади, які госпіталізовували пацієнтів попри те, що не входили в перелік тих, які визначені Керівником робіт з ліквідації надзвичайної ситуації  природного характеру державного рівня пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) та не відповідають умовам закупівлі, зможуть укласти договір з НСЗУ за окремим пакетом медичних послуг на один місяць (квітень). Проте подальші госпіталізації в такі заклади будуть заборонені, оскільки така практика наражає на ризик інфікування як медичних працівників, так і пацієнтів з іншими захворюваннями.

За матеріалами НСЗУ: https://nszu.gov.ua/novini/nszu-platitime-likarnyam-za-likuvannya-paciyentiv-z-covid-19-236