Районна газета

ЇХ ГЕРОЇЧНИЙ ПОДВИГ НЕЗАБУТО

З кожним роком усе далі відходять від нас події Великої Вітчизняної війни. Давно розорано траншеї i засипано окопи, все більше учасників та свідків тих страшних подій відходить у вічність та людська пам’ять знову i знову повертається до минулого. Нащадки повинні пишатися подвигом воїнів, які розгромили найгрізнішу на той час армію у світі. Це подвиг, якого не знала історія.

З нагоди 70-й річниці визволення Недригайлівського району від німецько-фашистських загарбників   9 вересня 2013 року у Недригайлові відбувся мітинг-реквієм.

     «Минуло 70 років з тих часів, коли Україна повністю звільнилася від навали фашистських загарбників. Тяжкою боротьбою, день за днем, наші визволителі наближали день Перемоги над ворогом. Поступово звільнялися  села та міста, райони та області нашої країни. І сьогодні, ми вшановуємо пам’ять про тих, хто з перших днів війни став на захист Батьківщини, в першу чергу наших земляків,» - наголосив під час виступу на мітингу голова Недригайлівської районної державної адміністрації Олексій КОРЕНЕВ.

В боях брали участь  понад 10 тисяч  наших земляків. Понад 6 тисяч нагороджені орденами і медалями,  шестеро удостоєні звання Героя Радянського Союзу, троє стали повними кавалерами ордена Слави. Всього за роки війни район втратив 7258 жителів.

Як зазначив посадовець, завдяки соціальним ініціативам Президента України Віктора Януковича посилився  соціальний захист людей старшого покоління і ветеранів з боку держави. Жоден ветеран Великої Вітчизняної війни не повинен залишитися без уваги і систематичної турботи. Підвищення рівня життя ветеранів – постійний пріоритет державної влади і державної політики.

До привітань приєдналися голова Недригайлівської районної ради Олександр Кушніренко, Недригайлівський селищний голова Ігор Остапчук, заступник голови Недригайлівської районної організації ветеранів Василь Кріпак.

Панахиду по землякам, що загинули в роки воєнного лихоліття провів настоятель Свято-Митрофанівського храму  селища  Недригайлів  протоієрей о. Андрій.  По закінченню мітингу визволителів вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіального комплексу загиблим воїнам у селищі Недригайлів та до меморіальної плити  в урочищі Торкмишівка.