Районна газета

ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЗАГИБЛИХ ВОЇНІВ

5 вересня на території Тернівської селищної ради відбувся мітинг-реквієм, присвячений 70-річчю визволення села Гострий Шпиль від фашистських загарбників. В заході взяли участь керівництво району, представники органів місцевого самоврядування, жителі смт Терни, учні та вчителі школи, гості.

   «Цей рік проходить під знаком 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників. Саме почуття Великої Перемоги єднає народ, як ніщо інше. Рівно 70 років тому на цій землі вибухали снаряди і міни, свистіли кулі. 71 воїна поховано в цій братській могилі. Вони були з різних куточків колишнього Радянського Союзу і різних національностей. Та вони звершили свій подвиг тут, на українській землі, у невеличкому селі Гострий Шпиль», - зазначив під час виступу заступник голови Недригайлівської районної державної адміністрації Анатолій СИРОТЕНКО.

Також перед присутніми виступив Тернівський селищний голова Ігор Борисовський, голова Тернівської організації ветеранів Іван Мірошніченко, гість з Полтавської області Олег Троян, дід якого, Федір Троян, загинув під час визволення с. Гострий Шпиль, та похований в цій Братській могилі.

Під мелодію «Реквієм» учні Тернівської загальноосвітньої школи зачитали списки воїнів, які загинули і поховані в братській могилі. Настоятель Свято-Миколаївської церкви отець Сергій провів панахиду по загиблим воїнам.

По закінченню мітингу визволителів вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти і гірлянду Слави до підніжжя Братської могили воїнам, які загинули під час визволення села Гострий Шпиль.