Районна газета

ЗАХІД ДО СВІТОВОГО ДНЯ ЗАПОБІГАННЯ САМОГУБСТВАМ

10 вересня з нагоди Світового дня запобігання самогубствам персоналом Недригайлівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області спільно з фахівцями Недригайлівського районного центру соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді  для осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням  проведено виховний захід на тему: «Попередження насильства та самогубств»

Насильство, зокрема насильство в сім’ї, є серйозною проблемою у всіх країнах світу, в тому числі і в Україні. Боротьбі з проявами насильства приділяється значна увага відповідних служб та правоохоронних органів.

Провідний інспектор Недригайлівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області Вадим ПОКОТИЛО у своєму виступі подав присутнім визначення та сутність терміну «насильство», визначив його причини, види, умови скоєння та можливі наслідки. Також було наголошено на суспільній небезпеці даного явища та методи його подолання в наш час.

Друга частина заходу була присвячена саме обговоренню проблемного питання суїцидальної поведінки та шляхів запобігання самогубствам. Щороку у світі близько 800 тисяч людей скоюють самогубства, велика кількість суїцидів відбувається й у нашій країні. В чому причини таких вчинків та як їм запобігти? Відповіді на ці питання спільно з присутніми намагалися визначити організатори заходу. З метою доведення безглуздості вчинення суїциду було розглянуто цілий ряд випадків самогубств. По закінченню заняття всі присутні дійшли єдиного висновку, що життя людини – то є найвища цінність і просто не може бути виправдання й достатньо вагомих причин для скоєння самогубства.

 Даний захід сприятиме попередженню вчиненню насильницьких дій та скоєнню самогубств, дасть можливість усвідомити всю шкоду собі й  оточуючим від таких вчинків та не забувати про відповідальність перед законом та суспільством за свої дії.