Районна газета

ДИТЯЧЕ ОЗДОРОВЛЕННЯ ЗА РАХУНОК КОШТІВ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ ВЛІТКУ 2013 РОКУ

Згідно із новими соціальними ініціативами, проголошеними  Президентом України, особлива увага приділяється організації змістовного дозвілля та оздоровлення дітей.

Велика літня перерва у школярів - пора дитячого відпочинку та оздоровлення. Оздоровлення дітей - це у першу чергу укріплення організму дитини, що являється профілактикою захворювань, пізнання цікавого, нових знайомств та пригод; це пора морального загартування, духовного збагачення, пора яскравих вражень, творчості, активного пізнання світу та себе в ньому. Літній період являється дуже важливим для відновлення сил та здоров'я наших дітей. Якщо цим правильно не скористатися, то у дитини буде залишатися накопичена втома. Ми можемо цього не помічати, але організм дитини може почати давати збій.

Перебування на свіжому повітрі, раціональне повноцінне харчування, режим дня, денний сон, спортивно-оздоровчі заходи - це основні складові процесу відновлення біологічних ритмів в організмі. І де як не в оздоровчому таборі, наші діти отримують повноцінне оздоровлення, для цього маємо 24 дитячих заклади оздоровлення, які частково фінансуються за рахунок коштів Фонду, розташованих на території Сумської області.

Орієнтовні ціни на путівки від 1620 грн. до 3000 грн.

Інформацію про порядок фінансування за рахунок коштів Фонду оздоровлення дітей застрахованих осіб у дитячих закладах оздоровлення та перелік дитячих закладів оздоровлення можна отримати, звернувшись до комісії із соціального страхування за місцем роботи, або безпосередньо до Недригайлівської міжрайонної виконавчої дирекції, відповідно там же можна подати і заявку на літнє оздоровлення дитини. З метою зменшення вартості путівки до дитячих закладів оздоровлення в поточному році Недригайлівська міжрайонна виконавча дирекція забезпечує часткове фінансування оздоровлення дітей віком від 6 до 18 років в сумі 882,00 грн., батьки яких є застрахованими особами, у заміських оздоровчих закладах через підприємства, організації, установи та професійні спілки, які є власниками або засновниками дитячих закладів оздоровлення.

Часткове фінансування включає в себе компенсацію вартості харчування, лікування і культурного оздоровлення, обслуговування, на одну дитину, з розрахунку на оздоровчу зміну, тривалість якої 21 день. Для оплати решти вартості путівки, необхідно залучати до співпраці роботодавців, профспілкові організації, місцевий бюджет, можлива спонсорська допомога від суб'єктів підприємницької діяльності.

Для отримання коштів на оздоровлення дітей комісія із соціального страхування підприємства повинна подати до міжрайонної виконавчої дирекції Фонду заявку на кошти. В свою чергу застраховані особи (працюючі) повинні звернутись з заявою по місцю роботи до комісії із соціального страхування про бажання оздоровити дитину з фінансуванням за рахунок коштів Фонду. Різницю між повною вартістю путівки і тими коштами, що виділяє Фонд, сплачують батьки дітей, або ж роботодавці, профспілкові організації, місцевий бюджет, суб'єкти підприємницької діяльності спонсорською допомогою.

На сьогоднішний день за рахунок часткового фінансування по Недригайлівському та Липово-Долинському районах, в дитячих оздоровчих таборах Сумщини оздоровилось 8 дітей.

Також оздоровилося 12 дітей у ДОЗ "Дружба" Крим м. Евпаторія, ціна путівки 4515,00 грн. Застраховані особи сплачують 10 відсотків від вартості путівки.

Сьогодні, як ніколи, гостро постало питання літнього оздоровлення дітей. Складно достукатися до кожного серця керівника, який очолює колектив, де працюють застраховані особи, які мають право на оздоровлення своєї дитини.

Одні відгукуються одразу ж, доводять до відома кожного працюючого про можливість оздоровити своїх дітей в літній період, інші забувають, а є й такі, які на тему дитячого оздоровлення і говорити не хочуть. Тому Фонд звертається сьогодні до Вас, керівників організацій, установ, підприємств за допомогою в донесенні інформації до кожного працюючого про літнє оздоровлення. На сьогодні є можливість оздоровити дитину, то нехай батьки використають її.

Маємо надію, що ви не залишитися байдужими до дитячого оздоровлення в цей літній період, бо ми мусимо дбати про здоров'я наших з вами дітей.